Mezoterapia igłowa: nie tylko wygładzanie twarzy

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda, która pozwala przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. Jest to także doskonały sposób na złagodzenie najtrudniejszych problemów estetycznych. W trakcie zabiegu wstrzykiwane są w skórę niewielkie dawki substancji leczniczych o synergistycznym (wzajemnie się wzmacniającym) działaniu. Nazywane są one popularnie koktajlami. Skład dostarczanych substancji uzależniony jest od potrzeb klienta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.

Nowoczesny sprzęt do mezoterapii – DermaRoller

DermaRoller to urządzenie do mezoterapii, które jest doskonałą alternatywą dla wszelkich zabiegów laserem, a także dla chirurgii plastycznej. W trakcie zabiegu wykorzystywany jest niewielki wałeczek pokryty mikroigiełkami o dużym zagęszczeniu, który wytwarza w skórze mikroskopijnej wielkości kanaliki, tzw. mikrouszkodzenia, powodując tym samym zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, ułatwia przenikanie preparatów odżywczych do skóry. Skóra jest zregenerowana, zmarszczki wyraźnie spłycone, pomaga usunąć bruzdy, a nawet blizny.

Likwidacja zmarszczek

Mezoterapia igłowa pomaga w rewitalizacji skóry – poprawia zdecydowanie jej jędrność i napięcie. Oczywista jest więc przewaga skuteczności tej metody nad kremami – nawet najlepszymi. Kosmetyki działają wyłącznie w zewnętrznej warstwie skóry. Chwilową nawilżają skórę, lecz nie mają żadnego wpływu na odpowiedni poziom nawilżenia głębiej położonych warstw. Mezoterapia to najlepsza metoda profilaktyki, opóźniająca proces starzenia.

Na jakie partie ciała stosowana jest mezoterapia?

Metoda ta najczęściej stosowana jest w obszarach: twarz, okolice powiek górnych i dolnych, policzki, dekolt, grzbiet dłoni. Preparaty zawierają zwykle kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, sole mineralne, preparaty krzemu i koenzymy. Dostarczone do skóry substancje aktywne pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Dobór preparatu i częstotliwość wykonywania zabiegu ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Mezoterapia stosowana jest także w terapii każdego rodzaju łysienia, nawet androgennego i plackowatego. Sprawdza się także w przypadku łysienia spowodowanego stresem i niedoborami pokarmowymi, a także u kobiet, które straciły włosy po ciąży i karmieniu piersią, czy w trakcie menopauzy. Koktajle lecznicze zawierają składniki, które wpływają na poprawę mikrokrążenia skóry głowy, stymulują odrost włosów, a także substancje odżywcze (witaminy, sole mineralne, aminokwasy, koenzymy). Efektem zabiegów mezoterapii igłowej jest poprawa gęstości włosów i ich struktury.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
  • alergia
  • cukrzyca
  • stany zapalne i ropne
  • opryszczka
  • ciąża i karmienie piersią.
Sprawdź również, jak działają zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress