skora
Dlaczego z wiekiem przybywa nam zmarszczek?
3 maja 2020
Laser frakcyjny Rzeszów- spektakularne efekty!
11 września 2020

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg mikrodermabrazji
Skóra jest organem skomplikowanym, lecz jednocześnie niezwykle dobrze zorganizowanym. Pełni bardzo ważną funkcję, chroniąc znajdujące się pod nią tkanki przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi i chemicznymi. Głównym celem zabiegów dermabrazji, w tym mikrodermabrazji, jest przede wszystkim wygładzenie i regeneracja skóry poprzez wspomaganie wymiany obumarłych warstw naskórka. Istnieje kilka technik wykonywania mikrodermabrazji – diamentowa, korundowa i wodno-tlenowa  (oksybrazja) – których nazwy pochodzą od rodzaju stosowanego materiału ścierającego. Metoda diamentowa jest tą najpopularniejszą, wykorzystywaną przede wszystkim do redukcji przebarwień, blizn, rozstępów oraz zmarszczek wokół oczu i ust. Stosuje się ją również celem poprawy wyglądu skóry podczas leczenia trądziku pospolitego, redukcji blizn potrądzikowych, zmniejszenia łojotoku, a także w usuwaniu szorstkiego, zrogowaciałego naskórka. W porównaniu z dermabrazją efekt po zabiegu mikrodermabrazji wydaje się słabszy, lecz w zamian metoda ta charakteryzuje się krótszym okresem gojenia i mniejszą liczbą powikłań.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej krok po kroku

Mikrodermabrazja w znaczeniu ogólnym polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka i stymulowaniu komórek macierzystych skóry do wzmożonej produkcji nowych. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej proces złuszczania następuje za pomocą głowic zaopatrzonych w pierścienie ścierające, wykonane z naturalnego lub sztucznego diamentu. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest terapią bolesną ani nie wymaga żadnego znieczulenia. W trakcie zabiegu naskórek jest systematycznie usuwany poprzez przesuwanie głowicy w ustalonym kierunku i powtarzaniu tego etapu aż do osiągnięcia zamierzonego efektu. Jednocześnie martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek jest od razu zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się nieprzyjemnego pyłu. Cały zabieg trwa zwykle około 20-30 minut i można go wykonywać zarówno na twarzy czy dekolcie, jak i na plecach. To, na jak głębokie warstwy skóry zadziała zabieg mikrodermabrazji diamentowej, zależy w głównej mierze od wartości podciśnienia, czasu trwania oraz wielkości ziaren. Intensywność zabiegu jest znów ustalana indywidualnie w zależności od grubości skóry klientki oraz warstwy martwego naskórka. Aby całkowicie usunąć zalegające złogi martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory, zwykle potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Z dobroczynnych skutków mikrodermabrazji można korzystać co 2 tygodnie, natomiast osoby o grubszej skórze mogą odwiedzać gabinet kosmetyczny nawet co tydzień.

Zalety korzystania z mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja diamentowa jest najchętniej wybieraną przez klientki odmianą mikropeelingu, wykonywaną zarówno przez lekarzy, jak i przez kosmetologów. Zaletą mikrodermabrazji jest to, że po zabiegu można natychmiast wrócić do normalnych czynności życiowych, choć warto mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatny rumień, który znika już po kilku godzinach. Nie ma również żadnych przeciwwskazań w związku z tym, aby z mikrodermabrazji diamentowej mogli korzystać alergicy – dzięki zastosowaniu pompy do odciągania pyłu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej zostaje wyeliminowane. Poddawani ankietom kosmetolodzy wyrażali również zgodną satysfakcję z efektów zabiegu w kontekście usuwaniu przebarwień, obkurczaniu porów skóry, zmniejszania szorstkości i rogowacenia okołomieszkowego. Specjaliści z Gabinetu Kosmetyki Estetycznej zalecają korzystanie z zabiegów mikrodermabrazji diamentowej osobom mającym problem ze skórą cienką i wrażliwą, ponieważ ta forma mikropeelingu nie narusza struktury warstwy hydrolipidowej. Mikrodermabrazja odmładza wygląd skóry dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka, redukcji łagodnych przebarwień, wygładzeniu powierzchni, zniwelowaniu zmarszczek oraz zahamowaniu produkcji łojotoku. Ma również istotny wpływ na przebudowę kolagenu, co wskazuje na pozytywne działanie zabiegów w kontekście poprawy stanu skóry starzejącej się, przy czym efekt ten jest zależny od ziarnistości pierścieni ścierających. Badania wykazują również skuteczność działania mikrodermabrazji diamentowej na eliminację uszkodzeń posłonecznych. Mikrodermabrazja przyczynia się do lepszej absorpcji kosmetyków, dlatego warto skorzystać z okazji i zdecydować się po zabiegu na nałożenie odżywiającej maseczki lub aplikację preparatu przeciw wypryskom (w przypadku cery trądzikowej).

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress