Laser frakcyjny Rzeszów- spektakularne efekty!
11 września 2020

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla cery?

makijaż permanentny
Makijaż permanentny to świetna alternatywa dla tradycyjnego makijażu. Jest wygodnym i efektownym sposobem na poprawienie urody. Pozwala na zachowanie doskonałego wyglądu o każdej porze, więc decydują się na niego panie w różnym wieku. Rozwiązuje problem z brakiem czasu na codzienny poranny makijaż. Jeśli zastanawiasz się, czy ten makijaż jest bezpieczny dla twojej skóry, ten wpis jest właśnie dla ciebie!

Na czym polega makijaż permanentny?

Profesjonalny makijaż permanentny podkreśli twoją naturalną urodę. Można zastosować makijaż permanentny brwi, oczu, ust lub wszystkich tych elementów twarzy. Pozwala on skorygować nierówności i asymetrię w kształcie ust, czy brwi, zagęścić łuki brwiowe i rzęsy, a także wyeliminować przebarwienia. Utrzymuje się na skórze przez około 3 do 5 lat. Wykonanie makijażu permanentnego wymaga od kosmetyczki dużo doświadczenia i wiedzy, a także wprawnej ręki. Polega on na wprowadzeniu pigmentu w głąb naskórka, przy pomocy profesjonalnych urządzeń kosmetyczno-medycznych. W trakcie zabiegu stosuje się preparaty znieczulające i redukujące opuchliznę, a po zabiegu preparaty antybiotykowe.

Konieczność zachowania rygorystycznych zaleceń higienicznych przy wykonywaniu makijażu permanentnego

Makijaż permanentny pozostaje na twarzy na długi czas, dlatego bezpieczeństwo jego wykonania to podstawa. Jak po każdym zabiegu, tak i po wykonaniu makijażu permanentnego mogą potencjalnie wystąpić powikłania. Bywa, że w miejscu wykonania makijażu pojawi się obrzęk lub wynaczynienie krwi, albo strup. Te dolegliwości szybko przemijają i nie pozostawiają śladów. Bardziej poważne powikłania mogą się przytrafić, jeśli w gabinecie kosmetycznym nie zostały zachowane rygorystyczne warunki higieniczne. Jako, że jest to zabieg przebiegający z przerwaniem ciągłości skóry, może dojść do zakażenia opryszczką, wirusowym zapaleniem wątroby, wirusem HIV, brodawkami a nawet gruźlicą. W dobrym gabinecie kosmetycznym, który przestrzega rygorystycznych zaleceń higienicznych do takich zakażeń nie ma prawa dojść. Powikłaniem, na które niestety nie mamy wpływu są nieprzewidziane reakcje alergiczne na barwnik wprowadzony pod naskórek. Przy zachowaniu właściwej higieny makijaż permanentny jest bezpieczny. Po wykonaniu zabiegu należy stosować kremy nawilżające, przez kilka dni nie stosować mydła, a przed wyjściem z domu nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym. Przez około tydzień należy unikać basenu i sauny oraz nie nakładać kosmetyków na miejsca, gdzie został wykonany makijaż. Jeśli będzie się przestrzegać tych zaleceń, już po kilku dniach od wykonania makijażu będzie on świetnie wyglądał.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress